• Reklamacje i zwroty

 

Reklamacje i zwroty

Reklamacje

Jeśli mają Państwo jakikolwiek techniczny problem z przedmiotem prosimy w pierwszej kolejności napisać do nas maila: sklep@aleplaneta.pl w 95 % rozwiązujemy problem natychmiast po zapoznaniu się z treścią e-maila. Prosimy o bardzo dokładne przedstawienie problemu, szczegółowy opis oraz jeśli to możliwe zamieszczenie zdjęć i filmików reklamowanego przedmiotu. Do każdej składanej reklamacji podchodzimy indywidualnie.

Prosimy nie odsyłać produktów przed skontaktowaniem się z nami (email: sklep@aleplaneta.pl) ! Nasze magazyny rozmieszczone są na terenie całej Polski. Przed odesłaniem towaru koniecznie skontaktuj się z nami w celu uzyskania adresu do zwrotu !

W sprawach reklamacyjnych prosimy w pierwszej kolejności przygotowanie poniższych informacji:

1. Daty zakupu i numeru zamówienia

2. Nazwę towaru

3. Szczegółowy opis zauważonej wady lub wypełnienie wzoru zgłoszenia reklamacji znajdującego się na końcu regulaminu.

4. Zdjęcia lub filmik reklamowanego przedmiotu (jeżeli posiadają Państwo możliwość wykonania- w znacznym stopniu przyspieszy to procedurę reklamacyjną).

Bez tych informacji serwis czy konsultant nie jest w stanie rzeczowo udzielić odpowiedzi na Państwa pytania czy uwagi. Informacje te są niezbędne, abyśmy mogli szybko rozwiązać problem.

Kontakt z Działem Serwisu:

1. Poprzez zgłoszenie reklamacyjne wysłane na e-mail: sklep@aleplaneta.pl - jest to najszybsza forma składania reklamacji. Odpisujemy maksymalnie w ciągu 24h.

Zgłaszając reklamacje na podstawie gwarancji ( trzeba posiadać kartę gwarancyjną do zakupionego przedmiotu)

Wszystkie szczegółowe informację na temat reklamacji znajdą Państwo w naszym regulaminie.

W przypadku odsyłania elementów do reklamacji prosimy w pierwszej kolejności uzgadniać wysyłkę z działem serwisu.

Zwroty

1. Konsument ma prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny - w terminie 14 dni kalendarzowych od daty objęcia w posiadanie produktu.

2. Warunkiem dotrzymania terminu jest złożenie sprzedawcy oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Wzór oświadczenia znajduję się na końcu naszego regulaminu. Należy go wypełnić i wysłać na e-mail:
sklep@aleplaneta.pl

3. Po przesłaniu oświadczenia konsument jest zobowiązany w terminie 14 dni kalendarzowych (liczonych od daty wysłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy) odesłać produkt na adres ustalony ze sprzedawcą! Nasze magazyny rozmieszczone są na terenie całej Polski. Przed odesłaniem towaru koniecznie skontaktuj się z nami w celu uzyskania adresu do zwrotu !

4. Produkt musi być nieużywany, wysłany w fabrycznie zamkniętym opakowaniu.

5. W terminie 14 dni kalendarzowych zwracamy dokonane przez klienta płatności. Możemy się jednak wstrzymać z dokonaniem zwrotu płatności do chwili otrzymania zwrotnego. Zwrot pieniędzy dokonujemy na konto wskazane przez Klienta.

5. Bezpośrednie koszty zwrotu produktu do sprzedawcy ponosi KLIENT.

6. Nie odbieramy przesyłek wysłanych ”za pobraniem”. Przesyłka zwrotna powinna być odpowiednio zabezpieczona przed uszkodzeniem w transporcie.

 

 Zwrot pieniędzy

 

  1. Zwroty pieniędzy realizowane są przez sklep przelewem na wskazany rachunek bankowy przez Klienta.

  2. Pieniądze za zwrócony towar zostaną przesłane do Klienta w ciągu 14 dni roboczych od daty otrzymania zgłoszenia zwrotu.